500 lat kościoła parafialnego w Babicach

Z okazji 500-lecia istnienia kościoła pw. Wszystkich Świętych w Babicach, z przyjemnością prezentujemy wyjątkową książkę, która przenosi czytelnika w fascynującą podróż przez pięć wieków historii tej niezwykłej świątyni. Kościoła, który pełnił nie funkcję religijną, ale i funkcję opiekuńczą, oświatową i kulturową.  To nie tylko zbiór faktów i dat, ale także opowieść o ludziach, którzy przez wieki tworzyli i pielęgnowali to miejsce.

Książka „500 lat kościoła pw. Wszystkich Świętych w Babicach” jest owocem pracy szeregu osób, instytucji i mieszkańców. Wielu zebranych faktów i zachowanych dokumentów. Publikację, która w unikalny sposób dokumentuje jego architekturę, sztukę sakralną i wydarzenia, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą lokalną społeczność parafii Babice, która sięgała znacznie poza tereny gminy Babice.

Publikacja zawiera bogato ilustrowane rozdziały, prezentujące zarówno historyczne fotografie, jak i współczesne zdjęcia, ukazujące piękno oraz życie kościoła.

Zapraszamy do lektury wszystkich miłośników historii, sztuki sakralnej oraz tych, którzy pragną lepiej poznać dziedzictwo kulturowe naszej gminy.

Książka „500 lat kościoła pw. Wszystkich Świętych w Babicach” to nie tylko pamiątka jubileuszowa, ale także cenne źródło wiedzy i inspiracji do dalszego poznawania losów naszej świątyni.

Niech ta książka stanie się mostem łączącym przeszłość z teraźniejszością, upamiętniając pięć wieków duchowego dziedzictwa i wspólnoty babickiego kościoła.

Pliki do pobrania: